DaeNamHyup

Autor AsianStyle, 24.01.2015
Alba 1st Mixtape
Členové Marvel.J, i11evn, Kidoh, Supreme Boi, Kyum2, Rap Monster, Samsoon, Illipse, Iron, DJ Snatch
Aktivní 2013 - současnost
www.facebook.com/pages/%E...
twitter.com/Official_DNH

DaeNamHyup [대남협] akronym pro DaeNam Juseon Hip-Hop Hyup Dongjuhap [대남조선힙합협동조합] a.k.a DNH je hip-hop crew působící v undergroundu Jižní Koreje. V současné době sestává z deseti členů, z toho osm je aktivních.

Datum založení DNH připadá na 14. listopadu 2013, jeho kořínky i kořeny se začaly objevovat daleko dříve a v úplně jiném složení. Tehdy se myšlenka crew formovala v podobě Zico, Rap Monster, Supreme Boi, Marvel.J a Kyum2.  Tato pětice na sebe různě narážela v undergroundu a nakonec společně vytvořila něco jako 'základ' pro budoucí DaeNamHyup.

Za oficiální zakladatele se ovšem považují Marvel.J, Supreme Boi a Kyum2.

Po vzniku DaeNamHyup se k původním členům přidali další, až se počet ustálil na desítce. Někteří se rozhodli proniknout i do idol světa a debutovali se skupinami; Rap Monster v BTS a Kidoh v ToppDogg. Iron by měl tento rok přijít na scénu se skupinou HIVE nebo debutovat jako sólový umělec. 

Bangtan je celkově velmi zajímavé srocoviště členů DNH: Rap Monster a Iron začínali jako duo, později se přidal Kidoh a Supreme Boi, ze všech nakonec v BTS zůstal jen Rap Monster.

DaeNamHyup má za sebou mnoho písní a jednu mixtape. Aktivně působí v underground scéně, sice ne vždy v plném počtu, protože někdo si dává pauzu a někdo má plné ruce práce se skupinou, ale funguje dobře.

Poslední akcí byl kolaborační koncert DAENAMHYUP x ROYAL CLA$$, což je další underground crew, ve kterém najdete například Taewoona ze SPEED nebo MINO z WINNER.

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
47%
Japonsko
34,9%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,9%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9