Colde o sobě dává konečně pořádně vědět

21:00 | 06.04.2021 Xiunka 0
Nadaný zpěvák, CEO labelu WAVY SEOUL, zasypává své věrné fanoušky opravdu skvělou hudbou. Pojďme se společně podívat, co si pro nás připravil.
Colde
Colde FOTO: twitter.com/colde0channel
S pouhými pár OST v loňském roce fanoušci dychtivě vyhlíželi třetí mini album Idealism, které spatřilo světlo světa letos v lednu. Colde stvořil opravdové dílo. Fantastické mini album s mixem indie-popu i balad doslova přenáší své posluchače do snového světa.
 
„Pro mé sny a pro ty, kteří žijí své sny, doufám, že písně tohoto alba budou mou a jejich silou,“ uvedl Colde.
 
Než se přesuneme k nejnovějšímu singlu, tak se mini albu Idealism krapet podíváme na zoubek. Zahájeno je pre-release singlem Lighter, který slouží jako popichování k tomu, co přijde. Alternativní rocková píseň připomíná punkové kapely z počátku nového tisíciletí jako Arctic Monkeys a The 1975, kdy sólo elektrické kytary udává celkový ráz. Colde naráží na povrchní věci jako peníze, čest a závist. Jediná věc, na které záleží, je být sám sebou a žít nebojácně.


 
Po punkrockové skladbě přichází peprnější Wolf. V refrénu napodobuje vytí vlka, což zní rozhodně zajímavě. Zpívá o tom, jak následuje své sny a přeje si někoho, kdo by mu porozuměl. Než se nadějete, tak zjistíte, že si zejména u části: 'Budu muset něco ztratit, abych získal to, co chci,' pobrukuje do rytmu. V jeho hlase je určitá syrovost, která se skvěle hodí ke zvířecí povaze, jež se ve Wolf snaží vylíčit. Po této svěží, ale pochmurnější písni následuje první titulní The Museum.
 
Ta se umístila na čtvrtém místě v korejském hudebním žebříčku Melon a to rozhodně z dobrého důvodu. Jemné jazzové prvky v pozadí příjemně zpestřují jeho uklidňující hlas, který jak vidíme ve videoklipu, se vznáší muzeem. Jedná se o romantickou píseň pojednávající o lásce na první pohled. Nakonec i když dívka odešla, tak Colde emočně dodává, že jeho vzpomínky blednou. Slibuje, že na ni i tak počká před stejným obrazem, na který se v minulosti dívali.  


 
Poté se ponoříme do Dream, což je pozitivní píseň hovořící o společném útěku. Brnkání na kytaru doprovázené 'hey' v refrénu z ní dělá skvělou píseň vhodnou pro výlety. V druhé části však rytmus zpomaluje, aby mohli posluchači nahlédnout na to, co bude dále. Jediná píseň, kterou na tomto mini album sám Colde nesložil. Tunnel se velmi snadno poslouchá a sama si přímo říká o relaxaci.
 
Druhou titulní skladbou A Song Nobody Knows jsme přivedeni zpět do srdce mini alba. Jasně je slyšet jeho chraplavý hlas, což z toho svým způsobem dělá serenádu. Tato uklidňující titulní skladba doplňuje poselství, které pro nás Colde má a to, že svým dojemným příběhem pomůže posluchačům překonat těžké časy.


 
Mini album je zakončeno R&B písní Blue Candle, která je naprostým opakem Lighter. Jedná se o romantickou a nadějnou baladu, ve které předvádí svůj hlasový rozsah. Jelikož jedna skladba plynule přechází do další, tak se zdá, že Idealism nemá jedinou píseň, který by nebyla na svém místě. Při hlubším zkoumání si uvědomíte, že Colde prostřednictvím tohoto mini alba sdílí své vlastní názory na idealismus. Jak sám uvádí, mini album je: „cestou, která se kříží s ideály, sny a realitou.“
 
Vzhledem k loňskému roku, který byl na jeho novou hudbu poměrně chudý, nikdo nečekal, že tak brzo po třetím mini albu přijde nový singl Light. R&B až soul píseň je vzkazem k rozveselení milovaného člověka, který to nemá nyní zrovna lehké. Colde ho povzbuzuje, aby vystoupil ze svého stínu a tančil v dešti. Nechal všech starostí, protože nakonec bude všechno v pořádku. Píseň popisuje jako 'Světlo, které může následovat naše sny, bude vždy s námi.'


 
Celé mini album si můžete poslechnout zde. Co říkáte na nejnovější tvorbu tohoto zpěváka?
 
 
ZDROJ: thekmeal.com & hallyure.com & kpophighindia.com

Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
47%
Japonsko
34,9%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,9%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9