Nový začátek GroovyRoom a reakce Jay Parka

16:00 | 03.03.2021 Xiunka 0
Slavné producentské duo, které tvoří Gyujeong a Hwimin, udělalo ve své kariéře důležitý krok. Jak je s tím spojen R&B zpěvák GEMINI?
GroovyRoom & Jay Park
GroovyRoom & Jay Park FOTO: twitter.com/JAYBUMAOM

Před pár dny proběhl v pořadí pátý ročník 2021 Korean Hip Hop Awards, což je jediné korejské předávání cen, které oceňuje hip-hop a R&B umělce. Role hostitelů se ujali Nucksal, The Quiett a Jay Park.

Artist of the Year – Jay Park
New Artist of the Year – Homies
Hip Hop Album of the Year – Bill Stax => Detox
Hip Hop Track of the Year - Mirani, Munchman, Khundi Panda, Mushvenom => VVS feat. Justhis (Prod. GroovyRoom)
R&B Album of the Year – Samuel Seo => UNITY II
R&B Track of the Year – Lee Hi => HOLO
Producer of the Year – CODE KUNST
Collaboration of the Year – Jvcki Wai, Coogie, Paloalto, The Quiett, Bassagong => Fadeaway
Underrated Album of the Year – QM => Money Breath
Music Video of the Year – H1GHR MUSIC => The Purge
Label of the Year – H1GHR MUSIC

V loňském roce label H1GHR MUSIC vydal v rámci oslav třetího výročí kompilační album, které bylo rozděleno na části RED TAPE a BLUE TAPE. Není proto divu, že Jay Park získal ocenění Artist of the Year a jeho label byl vyhodnocen jako nejlepší. Pro Jay Parka to ovšem není poprvé, co toto ocenění získal. V letech 2017 a 2018 vyhrál také.

„Upřímně, toto ocenění dostávám potřetí. Jsem opravdu vděčný a poctěn, že ho dostávám. Cítím se více dojat a poctěn, než když jsem ho dostal poprvé. Jsem vděčný, že jsem byl schopen zůstat a udržet si dlouhou dobu tuto pozici a za to, že mě lidé stále vyhledávají. Kdysi dávno si mnoho lidí myslelo 'Proč jsi tady?'. Jsem šťastný, že jsem dostal tuto cenu. Věřím, že role každého je velmi důležitá a jediné, co jsem udělal, byla má část. Pokud je má role natolik důležitá, abych toto ocenění dostal, jsem opravdu vděčný a poctěn. Děkuji vám,“ pronesl Jay Park ve své děkovné řeči.V průběhu předávání cen bylo řečeno, že 'GroovyRoom s námi nadále nebudou jako umělci, ale jako CEO', což Hwimin ihned potvrdil. Několik měsíců fanoušky škádlil prohlášením, že pracuje na velkém projektu, a sem tam prohodil slovo AREA. Ukázalo se, že tímto projektem je nový label AREA, jehož vznik byl oficiálně oznámen 2. března.

Na instagramových profilech Gyujeonga a Hwimina byl zveřejněn post doplněný o text: „Za naší kariérou producentů tvoříme nový začátek jako nevídaný label. Jako umělci H1GHR MUSIC a jako ředitelé AREA budeme usilovat o vybudování labelu zahrnujícího různorodé spektrum umělců.“

Pokud se ovšem podíváte na samotný instagramový profil nového labelu, tak zjistíte, že byl založen už koncem října loňského roku. Jeho první post propagoval debut R&B zpěváka GEMINI, který si v minulosti říkal JayMin. Poprvé se o něm dozvědělo více fanoušků prostřednictvím BLUE TAPE. Vše nasvědčovalo tomu, že GroovyRoom a GEMINI jsou blízcí přátelé. Mnozí tipovali, že bude novým umělcem H1GHR MUSIC. Opak je ovšem pravdou. Oficiálně je prvním umělcem labelu AREA. Před pár dny vydal svou novou píseň Know me.Zřejmě vás teď zajímá, jak na založení nového labelu reagoval Jay Park. Ten nejenom, že nový label propaguje, ale rovněž bylo oznámeno, že H1GHR MUSIC a AREA budou spolupracovat. Jak? GroovyRoom se postarají o záležitosti okolo hudby a H1GHR MUSIC o management. Navíc Jark Park také propaguje GEMINIho. Ve spolupráci s DAZED Korea vydali Jay a GEMINI píseň TRIP.Jay Park prohlásil, že je na GroovyRoom velmi pyšný. Novému labelu přejeme mnoho štěstí.


ZDROJ: předávání cen 2021 Korean Hip Hop Awards, instagram.com/hwimmm, instagram.com/groovypark, instagram.com/areainarea, twitter.com/JAYBUMAOM


Diskuze

Anketa

Z jaké další asijské země, kromě Jižní Koreje, posloucháte hudbu nejčastěji?

Taiwan
1,3%
Čína
47%
Japonsko
34,9%
Vietnam
5,2%
Thajsko
7,9%
Filipíny
0,5%
Indie
0,5%
Singapur
0,5%
Mongolsko
0,3%
Jiná
1,8%
Momentálně nepodporujeme Internet Explorer 9